Cera wrażliwa jest szczególnie narażona na drażniące działanie czynników zewnętrznych i powstawanie takich niedoskonałości, jak rumień na twarzy. Z czasem oprócz zaczerwienienia skóry mogą pojawić się popękane naczynka. Rumień na twarzy to jeden z pierwszych objawów trądziku różowatego. Dlatego warto zacząć walkę z zaczerwienieniem skóry, jak tylko się pojawi. Poznaj sprawdzone sposoby na rumień na twarzy.

Przyczyny powstawania rumienia na twarzy

Rumień na twarzy powstaje na skutek nadmiernego rozszerzania się delikatnych naczyń włosowatych w skórze. Przypadłość ta dotyczy głównie osób obdarzonych cerą cienką i wrażliwą, najczęściej o jasnej karnacji. Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Zdrowia i Urody Beauty Skin w Elektrowni Powiśle w Warszawie, istnieje szereg czynników, które zwiększają prawdopodobieństwo pojawienia się rumienia na twarzy, m.in.:

  • narażenie na gwałtowne zmiany temperatur,
  • nadmierna ekspozycja skóry na słońce,
  • duży wysiłek fizyczny,
  • częste spożywanie alkoholu,
  • palenie papierosów,
  • zaburzenia hormonalne,
  • źle dobrane kosmetyki, np. zbyt mocne substancje aktywne, intensywne peelingi,
  • przewlekłe stosowanie leków zwiększających przepuszczalność naczyń krwionośnych, np. aspiryny.

Sprawdzone sposoby na zaczerwienienia

Z rumieniem na twarzy można walczyć domowymi sposobami, jednak nie zawsze jest to walka zdana na sukces. Kosmetyki na zaczerwienienia są skuteczne, gdy problem nie jest bardzo zaawansowany. Trudno jest samodzielnie poradzić sobie z rumieniem na twarzy, dlatego opracowane zostały specjalistyczne zabiegi. Najpierw jednak należy skonsultować niepokojące zmiany z dermatologiem lub innym lekarzem, który zdiagnozuje problem i w razie potrzeby wdroży leczenie przyczynowe.

Sprawdzonym sposobem na usuwanie rumienia na twarzy jest laseroterapia. Do usuwania zmian naczyniowych służą lasery o specjalnej długości fali. Wiązka światła pochłaniana jest przez hemoglobinę w efekcie czego dochodzi do podgrzania krwi, odparowania wody i zamknięcia światła naczynka. Widoczność rumienia zmniejsza się już po jednej sesji. Dla uzyskania optymalnych efektów należy wykonać serię zabiegów. Laseroterapia jest w stanie zlikwidować pierwsze objawy trądziku różowatego i powstrzymać dalszy rozwój choroby. Zabieg powinien być wykonywany przez specjalistę – lekarza lub odpowiednio wykwalifikowanego kosmetologa. 

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat klinik medycyny estetycznej, oferujących skuteczne metody zamykania naczynek i usuwania rumienia.

Jak zapobiegać powstawaniu rumienia na twarzy?

Nie wystarczy pozbyć się rumienia na twarzy, aby już więcej go nie oglądać. Bez wyeliminowania czynników go powodujących, szpecące zaczerwienienia mogą szybko powrócić. Należy przede wszystkim zadbać o właściwą pielęgnację cery naczynkowej. Korzystne działanie wykazują m.in. kosmetyki zawierające witaminę C czy wyciąg z arniki górskiej. Najlepiej jest sięgać po produkty dedykowane cerze wrażliwej i naczynkowej, skłonnej do zaczerwienień. Do pielęgnacji skóry ze skłonnością do rumienia nie nadają się gruboziarniste peelingi ani silne substancje aktywne, które mogą ją nadmiernie pobudzać i podrażniać.

Jeśli chcesz uniknąć rumienia na twarzy, musisz też ograniczyć bezpośrednią ekspozycję skóry na słońce. Przed każdym wyjściem z domu zastosuj krem z wysokim filtrem UV, najlepiej SPF 50+. Pamiętaj o nim o każdej porze roku, nawet w pochmurne dni.

Author

Comments are closed.

Sitemap