Szukając skutecznych metod na doskonałą termoizolację domu czy mieszkania, warto wybrać ciepły montaż okien. Jest to innowacyjna metoda montażu okien, która pozwala na instalowanie okien w warstwie ocieplenia. W metodzie tej nie jest wykorzystywana pianka poliuretanowa – jak zatem izolowane jest okno?

Jak przebiega ciepły montaż okien?

Nie ma wątpliwości, że ciepły montaż okien to nowa, ciekawa i innowacyjna metoda na montowanie stolarki okiennej. Wiele osób obawia się, że jest znacznie droższa i czasochłonna – my jednak uspokajamy: ciepły montaż okien nie jest wiele droższy od klasycznego montażu, a jego zalet jest wiele. Ciepły montaż pozwala na montowanie okien i drzwi balkonowych w warstwie ocieplenia – okazuje się, że taki rodzaj montażu wykorzystywany jest najczęściej w przypadku domów pasywnych czy też domów energooszczędnych. Jakie materiały wykorzystywane są podczas ciepłego montażu? Przede wszystkim wykorzystywana jest taśma rozprężna, profile termoizolacyjne i nośne, podkład gruntujący, szybkowiążący klej. Aby metoda ciepłego montażu była skuteczna, konieczne jest wcześniejsze zadbanie o jakość murów – dobrym pomysłem okaże się gruntowanie, gdyż wtedy możemy być pewni lepszego wiązania kleju. Precyzja podczas ciepłego montażu jest kluczowa, aby okno zostało stabilnie i szczelnie osadzone.

Czy ciepły montaż okien ma wpływ na termoizolację budynku?

Ciepły montaż okien ma kolosalny wpływ na termoizolację danych pomieszczeń. Wybierając nowoczesne okna warto rozważyć ten rodzaj montażu – dzięki niemu nie będziemy musieli martwić się o nieszczelności czy chłód w mieszkaniach czy w domach. Ciepły montaż okien daje gwarancję komfortu i przytulności, nawet wtedy, kiedy za oknem temperatura spada poniżej zera. Ciepły montaż pozwoli na spore oszczędności w kwestii dogrzewania domu czy mieszkania – to jeden z najważniejszych atutów!

Author

Comments are closed.

Sitemap