By móc wygodnie przygotowywać posiłki, konieczne jest zaprojektowanie funkcjonalnej kuchni. Nie ma znaczenia, czy dysponujemy dużym czy małym pomieszczeniem. Dzisiaj meble kuchenne dedykowane są zarówno do klasycznych wnętrz, jak i aneksów. Jak zaprojektować praktyczne wnętrze?

Kuchnia od podstaw – projekt

Pierwszy krokiem w stworzeniu wygodnej kuchni jest odpowiedni projekt. Szukając inspiracji, nie zapomnijmy krytycznie przyjrzeć się układowi wnętrza i znaleźć jego słabe strony, jak np. skosy czy wnęki. Jak stworzyć projekt? Możemy powierzyć to zadanie doświadczonym architektom lub też wykreować go samodzielnie, przy pomocy dedykowanych programów online.

Wybieramy meble kuchenne

Olbrzymi wybór kolekcji mebli kuchennych stawia przed trudnym wyborem. Do dyspozycji są meble inspirowane nowoczesnym wzornictwem, jak również meble nawiązujące do stylu retro, stylu skandynawskiego czy też loft. Meble tworzone są z płyt meblowych pokrytych laminatami, lakierami lub akrylem. Ważne jest także to, że w ich wnętrzu znajdują się markowe akcesoria, które pozwalają na znacznie wygodniejsze użytkowanie mebli.

Jakie blaty do kuchni są dostępne?

Niewątpliwie jednym z ważniejszych wyborów w kwestii aranżacji kuchni jest blat. Blaty do kuchni są dzisiaj tworzone z różnorodnych materiałów: konglomeratu, płyt wiórowych, litego drewna, naturalnego kamienia. Każdy z wymienionych materiałów ma wiele zalet, ale wymaga też odpowiedniej pielęgnacji. Warto dopasować rodzaj blatu do potrzeb – nie tylko do estetyki wnętrza. Pamiętajmy, że blaty z litego drewna wymagać będą odpowiedniej konserwacji środkami do drewna. Pozostałe blaty czyścić można dostępnymi na polskim rynku środkami chemicznymi. Dobrym i ciekawym pomysłem jest uzupełnieniem przedłużonych blatów o stołki barowe – w ten sposób kreujemy przestrzeń odpowiednią do podawania posiłków czy kawy.

 

Author

Comments are closed.

Sitemap