Nie można w sposób jednoznaczny powiedzieć, jakie drzwi zewnętrzne wybrać obecnie, ponieważ każdy inwestor ma swoje indywidualne potrzeby, które zawsze należy wziąć pod uwagę. W szczególności, że wykonane są one z różnych materiałów. Co jeszcze należy wiedzieć o drzwiach wejściowych do domu?

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Bezpieczne!

Na pewno takie, które nie będą tak łatwe do sforsowania. Wygląd drzwi wejściowych stanowi o standardzie budynku, ale nie można zapomnieć o tym, że trzeba uwzględnić m.in. zastosowane ryglowanie, które będzie dbało o bezpieczeństwo domowników, jak również sprzętów znajdujących się w środku.

Specjaliści z branży budowlanej zalecają min. trzypunktowe ryglowanie. Aczkolwiek, w sklepach dostępne są te modele, które tch punktów mają zdecydowanie więcej. 

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Posiadające odpowiednią klasę bezpieczeństwa, która zgodna jest z europejską normą PN-EN 14351-1+A1:2010. Tylko dzięki temu będzie można mieć pewność, że przed sobą ma się solidnie wykonane drzwi, które zostały sprawdzone w odpowiednich warunkach. 

Wyróżnia się kilka klas bezpieczeństwa:

  • klasa 1 – model standardowy, opierający się użyciu siły fizycznej,
  • klasa 2 – egzemplarz o podwyższonej wytrzymałości, opierający się użyciu siły fizycznej i prostych narzędzi,
  • klasa 3 – antywłamaniowe, opierające się użyciu prostych narzędzi i łomu,
  • klasa 4 – antywłamaniowe plus, opierające się użyciu wszystkich prostych i bardziej zaawansowanych narzędzi (np.łomów, pilarek),
  •  klasa 5 i 6 – model pancerny, używany na ogół w bankach.
Author

Comments are closed.

Sitemap