Zastanawiasz się nad wyjazdem do Turcji? Rozważasz, w jakiej porze roku najlepiej wybrać się do tego kraju? Zobacz nasze wskazówki i spostrzeżenia!

Wiosenne wakacje w Turcji

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. W Turcji średnie temperatury są wtedy wyższe niż w naszym kraju. W kwietniu czy maju możesz spodziewać się w większości słonecznej pogody i temperatur rzędu 19-22°C. Takie warunki pogodowe stwarzają znakomite możliwości, jeśli chodzi o zwiedzanie. A jest tam co robić, bo przecież to kraj, pełen:

  • niezwykłych zakątków przyrodniczych,
  • zabytków różnych epok,
  • malowniczo położonych plaż, idealnych na długie przechadzki.

W dodatku jest to jeszcze czas, gdy turystów będzie zdecydowanie mniej niż w szczycie sezonu. Łatwiej znaleźć dogodną, przystępną cenowo opcję noclegową. Jeśli chcesz dodatkowo zaoszczędzić na biletach lotniczych, możesz nawet postawić na wyjazd w marcu. Wtedy ceny biletów są niskie. Wiosenny wypoczynek w Turcji to propozycja dla osób, zmęczonych niedoborami słońca po zimie i chcących szybciej doświadczyć jego ciepłych promieni na swej skórze.

Turcja na lato i jesień

Miłośnikom upałów, egzotycznego klimatu i kąpieli w ciepłym morzu polecamy wizytę w Turcji w sezonie czerwiec-sierpień. Wtedy średnie temperatury wody utrzymują się na poziomie 23-27°C, a powietrza – w okolicy 30°C. To zatem raj dla osób, które chcą spędzać wakacje głównie na plażowaniu i uprawianiu sportów wodnych. Oczywiście wtedy trwa szczyt sezonu, więc w kurortach można spodziewać się tłumów. Jeżeli jednak nie przeszkadza Ci to, a nawet cenisz sobie tętniące życiem, modne ośrodki turystyczne – lato to idealna pora na wakacje w Turcji.

Osobom, chcącym jeszcze poplażować, ale bez tłumów, polecamy wakacje we wrześniu i październiku. Wtedy woda nadaje się jeszcze do kąpieli, a plaże są znacznie mniej zatłoczone. Kurorty stają się cichsze.

Zima w tureckim klimacie

W ciągu roku nie masz czasu na wakacje? Turcja jest atrakcyjnym kierunkiem przez cały rok. Ze względu na położenie w klimacie podzwrotnikowym, zimy są tutaj łagodne i stosunkowo ciepłe. Wprawdzie może być wtedy bardziej deszczowo, zwłaszcza w okolicy nadmorskiej. Nie spodziewaj się mrozów, ale deszczoodporną, cieplejszą kurtkę lepiej spakować. Zimowy czas jest w tym kraju dość spokojny. W sezonie niskim nie musisz obawiać się oblężenia zabytków przez tłumy zwiedzających. Polecamy zimowy wyjazd introwertykom, osobom nastawionym na zwiedzanie historycznych miejsc i tym, którzy chcą odpocząć od mrozów.

Kiedy najbardziej malownicza jest Turcja wakacje lepiej planować latem, czy niekoniecznie? Weź pod uwagę to, co chcesz tam robić. Czy mają to być rodzinne wczasy all inclusive? A może indywidualne zwiedzanie? Od tego zależy wybór pory roku. Życzymy miłego zwiedzania tego niezwykłego kraju!

Author

Comments are closed.

Sitemap