Nowoczesna kuchnia to miejsce, gdzie gotowanie to sama przyjemność. Aby móc komfortowo przygotowywać posiłki, ważne jest odpowiednie wyposażenie kuchni. Garnki, patelnie i ostre noże to absolutny niezbędnik. Jakie produkty wybierać, aby proces gotowania nie zajmował wiele czasu i aby posiłki smakowały wybornie?

Garnki ze stali nierdzewnej

Podstawą w kuchni są bez wątpienia garnki – powinny być one dopasowane do potrzeb, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się dzisiaj garnki stalowe, wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Stal taka nie jest podatna na korozję, nie odkształca się, na wiele lat zachowuje doskonały wygląd. Stalowe garnki dostępne są na wszystkie typu kuchenek, również na kuchenki indukcyjne. W przypadku tych ostatnich garnki posiadają wielowarstwowe dno, w którym umieszczony jest specjalny dysk – mówią specjaliści marki gerlach.pl. Jego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Komplety składają się z kilku lub kilkunastu elementów, przez co możliwe jest wybranie kolekcji dopasowanej do oczekiwań. Każdy komplet uzupełniony jest o doskonale przylegające pokrywki, wykonane ze szkła hartowanego. Garnki mają profilowane uchwyty i rączki.

Patelnie – smaż ulubione potrawy

Czy możliwe jest stworzenie ulubionych dań z patelni o mniejszej kaloryczności? Zdecydowanie tak – Pomogą w tym patelnie ceramiczne, w których dno wyściełane jest powłokami teflonowymi czy ceramicznymi. Zastosowanie takich powłok sprawia, że możliwe jest smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, co bezpośrednio przekłada się na mniejszą kaloryczność potraw. Powłoka ceramiczna zmniejsza też ryzyko przywierania jedzenia do dna. Patelnie uzupełnia się o antypoślizgowe uchwyty, pozwalające na bezpieczne smażenie.

Author

Comments are closed.

Sitemap