Karoseria jest najbardziej podatną na zniszczenia częścią samochodu. Nawet delikatne otarcie o słupek czy lekkie zderzenie z innym pojazdem pozostawia trwały ślad na lakierze. Niestety, rachunki wystawiane przez salony lakiernicze są bardzo wysokie. Aby otrzymać zwrot kosztów naprawy, należy wcześniej znaleźć sprawcę zdarzenia i pociągnąć go do odpowiedzialności. Jak udowodnić porysowanie auta? Sprawdź!

Podpowiadamy, jak udowodnić porysowanie auta

Zastanawiasz się, jak udowodnić porysowanie auta, jeśli nie byłeś naocznym świadkiem zdarzenia? W takiej sytuacji warto wezwać policję. Możliwe, że w pobliżu miejsca zdarzenia zamontowane były kamery, które uchwyciły feralny moment.  Funkcjonariusze sprawdzą teren i ewentualne nagrania. Warto również podjąć działania mające na celu znalezienie świadków kolizji czy aktu wandalizmu.

Jeśli Twoje auto został uszkodzone w kolizji, konieczne jest sporządzenie protokołu zdarzenia. Dokument powinien zawierać dane kierowców i pojazdów, numery polis, dokładne okoliczności. Dokument pozwoli Ci ubiegać się o rekompensatę z polisy OC sprawcy. Jeśli winna strona nie przyznaje się do winy, jest pod wpływem alkoholu albo innych substancji odurzających, konieczne będzie wezwanie policji.

Ubezpieczenie AC na wszelki wypadek

Zauważyłeś, że na aucie stojącym na osiedlowym parkingu pojawiło się głębokie zarysowanie? Nieznany sprawca uszkodził drzwi Twojego auta na ciasnym parkingu pod marketem? Niestety, znalezienie winnego nie zawsze jest możliwe. W takiej sytuacji nieocenioną pomocą okazuje się AC. Dzięki rozszerzonej polisie masz szansę na otrzymanie środków finansowych nawet wtedy, kiedy sprawca zdarzenia jest nieznany.

Author

Comments are closed.

Sitemap