Już od dłuższego czasu mówi się o tym, że firma nie musi motywować pracowników wyłącznie za pomocą wynagrodzenia. Osoby zatrudnione doceniają również to, że inwestuje się w ich umiejętności. Podnoszenie ich kompetencji językowych jest rozwiązaniem, które może przynieść szereg korzyści tak jednej, jak i drugiej stronie.

Angielski – korzyści dla pracowników

Osoby, które korzystając z kursów angielskiego dla firm zwykle nie ukrywają zadowolenia z tego powodu. To język słusznie określany mianem międzynarodowego. Przydaje się nie tylko w pracy, ale i w życiu prywatnym, a ponieważ jest językiem obcym, o swobodnym komunikowaniu się za jego pomocą można mówić przede wszystkim wtedy, gdy korzysta się z niego regularnie. Możliwość szlifowania przydatnych umiejętności nie jest jednak jedynym powodem, dla którego kursy angielskiego dla firm są przyjmowane przez ich pracowników z tak dużą życzliwością. Osoby, które mają możliwość korzystać z nich doceniają również to, że mogą zaoszczędzić pieniądze. Nawet, jeśli kurs wymaga częściowej odpłatności, kwoty pobierane z wynagrodzenia pracownika są symboliczne. Nie da się ich porównać z tymi, jakie należy zapłacić za uczestnictwo w zajęciach w szkole językowej. Nic więc dziwnego, że jest to jeden z najbardziej lubianych benefitów pozapłacowych.

Kurs angielskiego – korzyści dla pracodawców

Może się wydawać, że pracodawca nie zyska wiele nawiązując kontakt ze szkołą organizującą kursy angielskiego. Przecież większość kosztów związanych z nauką pracowników będzie ponoszona właśnie przez niego! Wydatek tego rodzaju można jednak potraktować jako inwestycję. Pracownicy wysoko cenią możliwość podnoszenia kompetencji językowych, a możliwość uczenia się dzięki firmie, w której są zatrudnieni nie uchodzi ich uwadze. Wiadomość o takim beneficie szybko się roznosi i okazuje się przydatna w procesie rekrutacyjnym, gdy szuka się skutecznego sposobu zainteresowania potencjalnych zatrudnionych konkretną ofertą. Warto też pamiętać, że na znajomości angielskiego pracowników może skorzystać firma jako całość. Ułatwia to choćby konstruowanie zespołów międzynarodowych, w których komunikacja będzie prowadzona właśnie w tym języku – wyjątkowo skutecznych i coraz popularniejszych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Kursy angielskiego dla firm.

Author

Comments are closed.

Sitemap