Okres jesieni daje wiele możliwości eksperymentowania w kuchni. To czas pomidorów, ale też papryki, dyni. Warto też zwrócić uwagę na egzotyczne produkty (np. awokado), które w czasie naszej zimy jest dostępne w sklepach w atrakcyjnych cenach.

Dynia na stole!

Dynia to bez wątpienia jeden ze smaczniejszych produktów, dostępnych w Polsce. Dynie możemy hodować we własnych ogrodach, a ilość odmian z pewnością zaskoczy. Dynia daje wiele możliwości wykorzystania – doskonale sprawdza się jako główny składnik zupy, ale też dodatek do potraw z warzywami i mięsem (np. curry). Dynie to warzywa, które mogą być też wykorzystane do tworzenia kiszonek, które w czasie zimy dostarczą wiele cennych witamin i minerałów. Dynię można mrozić – i to jest bardzo dobra wiadomość. Obrana i pokrojona na kawałki dynia może być przechowywana przez kilka miesięcy, co pozwoli cieszyć się jej smakiem zimą i wiosną!

Pomidor – prawdziwy król kuchni!

Soczyste i świeże pomidory dostępne są w Polsce przez cały rok, jednak jeśli chcemy wykorzystać je do gotowania czy przetworów, warto wybrać czas końca lata i początku jesieni. W tym okresie pomidory dostępne są w atrakcyjnych cenach, więc możliwe jest kupowanie ich w większych ilościach. Wśród najczęściej wymienianych potraw z wykorzystani pomidorów wymienia się gołąbki w sosie pomidorowym, jak również papryki faszerowane. Soczyste pomidory sprawdzą się też w domowym leczo, nadając potrawie łagodnego aromatu, ale też odpowiedniej gęstości. Wiele osób decyduje się na przetwarzanie pomidorów i zamykanie ich w słoikach. Najlepszą opcją wydaje się być sos pomidorowy, który nie wymaga wiele pracy. Sos taki wlewa się do słoików i przez całą zimę można wykorzystywać go zarówno do tworzenia zupy, jak i aromatycznego spaghetti. Do nalanego do słoika sosu warto dodać nieco soli i oliwy. Wiele osób decyduje się także na szczyptę oregano, by nadać mu smaku.

 

 

 

Author

Comments are closed.

Sitemap