Relaks po długim dniu pracy czy w szkole jest konieczny, by zregenerować siły. Warto w mieszkaniu wykreować miejsce, gdzie domownicy będą mogli odpoczywać w komfortowych warunkach. Czy w niewielkich mieszkaniach można stworzyć takie miejsce? Zdecydowanie tak!

Mała przestrzeń, duże możliwości!

Niewielkie salony czy pokoje dzienne bez problemu da się zaaranżować na miejsce wypoczynkowe – przekonują projektanci. Konieczne jest jedynie wybranie odpowiednich mebli i dodatków. Przede wszystkim warto postawić na jasną kolorystykę oraz dekoracje ścienne – w ten sposób przestrzeń nabierze elegancji, a jednocześnie nie będzie obciążona. Prostym i sprawdzonym sposobem na wykreowanie niebanalnego kącika wypoczynkowego, kiedy ograniczeni jesteśmy przestrzenią, jest stolik kawowy ze szkłem. Stolik kawowy tego typu spełni swoją rolę rewelacyjnie, a dodatkowo transparentny blat pozwoli optycznie odciążyć przestrzeń. Stolik taki warto uzupełnić o jasną sofę oraz fotel – jasne kolory doskonale sprawdzają się  niewielkich wnętrzach, nie przytłaczając ich. Dobrym pomysłem, by nadać miejscu wypoczynkowemu w pokoju dziennym elegancji, jest zastosowanie dekoracyjnych poduszek czy pledów. Dodatkowo podniosą one komfort wypoczynku, a pled pozwoli się okryć w chłodniejsze dni.

Stolik kawowy jako punkt centralny w salonie!

Stolik kawowy to bez wątpienia idealny punkt centralny, wokół którego gromadzić się będą domownicy. Warto pamiętać, że takie miejsce świetnie sprawdzi się również do podejmowania gości czy sąsiadów, wpadających z wizytą. Niewielka przestrzeń salonu czy pokoju dziennego nie musi być przeszkodą, by móc mieszkać i wypoczywać wygodnie. Tak zaaranżowana przestrzeń salonu będzie tez idealnym miejscem do relaksu z książką w ręku czy też do oglądania ulubionych seriali.

 

 

Author

Comments are closed.

Sitemap