Znalezienie odpowiednich mebli na taras czy do ogrodu nie jest dzisiaj wielkim problemem – topowi producenci zaproponują nam elementy takie jak fotel na taras, wykonane z trwałych materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Czym kierować się podczas wyboru mebli ogrodowych? Jakie rozwiązania wybierać, aby móc cieszyć się nimi przez długi czas? Oto kilka wskazówek dla kupujących!

Wygodny fotel na taras do strefy relaksu

Wśród najchętniej wybieranych mebli ogrodowych króluje fotel na taras – nowoczesne fotele mogą być tworzone z technorattanu, materiałów syntetycznych, jak również z naturalnego rattanu. Możliwości jest wiele, a tak duże zróżnicowanie sprawia, że bez trudu znajdziemy produkt dopasowany do naszych potrzeb i do aranżacji konkretnej przestrzeni. Jednymi z najpopularniejszych są fotele na taras wykonane z technorattanu i aluminium – wierzch mebla pokrywa plecionka technorattanowa, która doskonale sprawdza się w polskich warunkach atmosferycznych. Technorattan nie chłonie wilgoci, nie odkształca się, nie traci swojego wyjątkowego koloru. Stelaże mebli tworzone są z lekkiego aluminium zabezpieczonego przed rdzą. Alternatywą jest fotel na taras wykonany z naturalnego rattanu – naturalny rattan pozyskiwany jest z upraw o zrównoważonym rozwoju – oznacza to, że podczas jego pozyskiwania nie jest niszczone środowisko naturalne. 

Jak chronić fotel na taras w czasie jesieni i zimy?

Chcąc, aby nasze meble ogrodowe na długo zachowały wyjątkowy wygląd warto zastanowić się nad kupnem dedykowanych pokrowców ogrodowych. Pokrowce tworzone są z materiałów poliestrowych o gęstych splotach, które nie przepuszczają brudu, ale pozwalają na swobodną wymianę powietrza. Pokrowce wyposażone są w dodatkowe ściągacze, które pozwalają na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. 

Author

Comments are closed.

Sitemap