Klasyczna mezoterapia to tak zwana mezoterapia igłowa. Jest ona wykonywana w gabinetach medycyny estetycznej od ponad 60 lat. Cała procedura z wykorzystaniem igły ma na celu dostarczenie skórze substancji i wartości odżywczych, jakich w danym momencie najbardziej potrzebuje. Zarówno jej przebieg, jak i rodzaj koktajli odżywczych wykorzystanych do zabiegu może się różnić. Ta mechaniczna metoda pobudzania skóry do wzmożonej regeneracji może skutkować satysfakcjonującymi rezultatami, co zależy od wielu czynników. Na czym zatem polega ten zabieg? O jakich rezultatach tutaj mowa i kiedy można zauważyć pierwsze zmiany po przeprowadzeniu tej procedury?

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Jakikolwiek zabieg medycyny estetycznej, w tym mezoterapia igłowa, musi być poprzedzony konsultacją medyczną z lekarzem. Ta rozmowa służy ustaleniu, czy pacjent kwalifikuje się do tej procedury, w jakim obszarze skóry zostanie przeprowadzona iniekcja wybranego preparatu, jaka będzie jego ilość i na jakiej głębokości zostanie podany. To także konsultacja, która służy wyeliminowaniu przeciwwskazań do mezoterapii oraz upewnieniu się, że pacjent nie jest uczulony na substancje stosowane w trakcie iniekcji.

 

Następnie przechodzi się do oczyszczenia skóry. Kolejny krok to już właściwa część zabiegu, czyli iniekcja wybranego preparatu. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, można zastosować miejscowe znieczulenie.

 

Po wykonaniu mezoterapii igłowej mogą pojawić się miejscowe obrzęki, zaczerwienienia i siniaki. Miejsca, w których były nakłucia, mogą nieznacznie wypełnić się krwią, co sprowadza się do powstania drobnych strupków. Nie należy ich rozdrapywać — po zagojeniu się odpadną samoczynnie.

Jakie są rezultaty przeprowadzenia mezoterapii igłowej?

Efekty omawianego zabiegu w dużej mierze zależą od tego, z jakim problemem zmaga się pacjent. Jak uważa lekarz Mirosław Rodak z Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, mezoterapia jest sposobem na liczne problemy skórne. Może okazać się pomocna przy łagodzeniu widocznych blizn i zmarszczek, a także przyczyniać się do poprawy gęstości skóry oraz zwiększenia jej elastyczności i napięcia. Jest także dedykowana pacjentom, którzy martwią się osłabioną kondycją swoich włosów.

 

Do najczęściej wymienianych rezultatów, w zależności od specyfiki zabiegu, zaliczyć można:

  • poprawę gęstości skóry,
  • lepsze napięcie i uelastycznienie,
  • wygładzenie blizn,
  • redukcję cellulitu i rozstępów,
  • odżywienie skóry,
  • poprawę i ujednolicenie kolorytu cery,
  • nawilżenie cery.

 

Liczba zabiegów jest ustalana z pacjentem indywidualnie. W zależności od kondycji zdrowotnej pacjenta, czy zaawansowania defektów estetycznych, które mu przeszkadzają, może się okazać, że jedna iniekcja jest wystarczająca. W innym przypadku lekarz określa, ile zabiegów warto wykonać i w jakich odstępach czasu, by móc uzyskać optymalne efekty. Przeważnie jest to od dwóch do czterech zabiegów.

Kiedy można zaobserwować efekty wykonanej mezoterapii?

Zaraz po zabiegu pojawia się obrzęk i zaczerwienienie, dlatego zaobserwowanie pierwszych efektów może być utrudnione. Po kilku dniach skóra zaczyna się stopniowo regenerować i lepiej wyglądać. 

 

Powoli zachodzące w jej strukturze procesy odnowy i naprawy biologicznej przyczyniają się do jej lepszego uelastycznienia. Po kilkunastu dniach można już zauważyć jej lepsze napięcie.

 

Kilka tygodni po zabiegu obserwuje się poprawę zagęszczenia skóry, która miała wystarczająco czasu na to, aby utworzyć nowe włókna kolagenowe. Najczęściej jednak cały proces naprawczy i regeneracyjny trwa kilka miesięcy. Zależy to od indywidualnych predyspozycji organizmu pacjenta, rodzaju problemu, a także liczby zabiegów, które planuje wykonać. Najszybciej cały proces przebudowy i regeneracji przebiega u osób młodych, w sile wieku, zdrowych.

 

Jeśli interesuje Cię przystąpienie do zabiegu, jakim jest mezoterapia igłowa, możesz umówić się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu. Rozmowa z lekarzem służy ustaleniu detali i upewnieniu się, że jest to zabieg dla Ciebie.

Author

Comments are closed.

Sitemap