Warning: The magic method Bunyad_Demo_Import::__wakeup() must have public visibility in /home/u312109734/domains/2006badukleague.com/public_html/wp-content/plugins/bunyad-demo-import/inc/class-ocdi-main.php on line 352
Szkoda parkingowa – jak się zachować? - Serwis informacyjny

Szkoda parkingowa to uszkodzenie samochodu, do którego dochodzi podczas postoju na parkingu lub innym miejscu postojowym. Mamy z nią do czynienia w momencie, kiedy sprawca usiłuje zaparkować lub wyjechać z miejsca postojowego i w efekcie błędnie wykonanego manewru uszkadza inny, zaparkowany pojazd.

Szkoda parkingowa: protokół

Szkoda parkingowa przeważnie nie ma poważnych skutków. Ze względu na niewielką prędkość, najczęściej na pojazdach pojawiają się jedynie otarcia, rysy czy drobne stłuczenia. Jak postąpić w takiej sytuacji? Jeśli sprawca jest znany, należy postąpić tak samo, jak w przypadku zwykłej stłuczki – spisać protokół. W dokumencie powinny znaleźć się najważniejsze informacje: czas i miejsce zdarzenia, okoliczności i dokładny opis, dane kierowców i pojazdów, numery polis. Dokument będzie niezbędny, aby otrzymać odszkodowanie z polisy sprawcy.

Problem z identyfikacją właściciela uszkodzonego wozu

Przerysowałeś auto stojące na parkingu i nie wiesz, jak skontaktować się z jego właścicielem? Jeśli znajdujesz się na parkingu pod galerią handlową, udaj się do ochrony i poinformuj ich o zdarzeniu. Pracownicy wywołają właściciela wozu o danym numerze rejestracyjnym przez system. W innej sytuacji należy zostawić karteczkę ze swoimi danymi za wycieraczką. Pamiętaj, aby zrobić dokładne zdjęcia szkody, którą wyrządziłeś.

Brak sprawcy

Inaczej sytuacja wygląda wówczas, kiedy to Twoje auto zostało uszkodzone. Jeśli sprawca nie zostawił namiarów, warto znaleźć ewentualnych świadków, którzy pomogą znaleźć nieuczciwego kierowcę. Parkingi coraz częściej są monitorowane, co ułatwia namierzenie sprawców stłuczek. W takiej sytuacji konieczne będzie wezwanie policji.

Aby uchronić się przed skutkami takich sytuacji, warto poszerzyć podstawowe ubezpieczenie o AC – polisę chroniącą przed kradzieżą, uszkodzeniem i zniszczeniem auta na skutek zdarzeń losowych, aktów wandalizmu i działania sił natury. Co ważne, ubezpieczyciel, po zbadaniu okoliczności zdarzenia, wypłaca rekompensatę nawet wtedy, kiedy nie udało się ustalić sprawcy.

 

 

 

Author

Comments are closed.

Sitemap naacotruck.com zobacz zobacz