W medycynie estetycznej wykorzystuje się coraz nowocześniejsze technologie, dzięki którym zabiegi odmładzające stają się coraz skuteczniejsze i jednocześnie coraz mniej inwazyjne. Lifting hybrydowy należy właśnie do takich procedur. Wykonywany jest przy pomocy innowacyjnego lasera Hybrid Alma, wykorzystującego aż trzy technologie: laser frakcyjny CO2, laser nieablacyjny 1570 nm oraz ultradźwięki Impact™. Przeczytaj, dlaczego warto zdecydować się na tę metodę laserowego odmładzania twarzy.

Czym jest lifting hybrydowy?

Lifting hybrydowy to zabieg dostępny m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Wykonywany jest przy pomocy lasera Hybrid Alma. Urządzenie to stanowi połączenie trzech technologii dobrze znanych w medycynie estetycznej, lecz razem, tworzących niesamowicie silne narzędzie do odmładzania skóry:

  • Laser CO2 (10600 nm) – wiązka lasera ablacyjnego w postaci pikseli, która powoduje mikrouszkodzenia w naskórku i skórze właściwej, inicjując w ten sposób przebudowę tkanek.
  • Laser 1570 nm – skuteczny laser nieablacyjny, który wywołuje efekt termiczny sprzyjający powstaniu nowego kolagenu bez uszkodzenia zewnętrznej warstwy skóry.
  • Impact™ – relaksujący i korzystny sposób wtłaczania w głąb skóry substancji aktywnych zawartych w kosmetykach poprzez użycie ultradźwięków.

Dodatkowo laser wyposażony jest w technologię HyGrid™, która umożliwia działanie laserów jednocześnie lub każdego z osobna. Obie długości fali –10600 nm oraz 1570 nm mają indywidualny i optymalny wpływ na skórę, więc dzięki ich połączeniu otrzymujemy wysoce skuteczny zabieg laserowego odmładzania twarzy, który można dopasować do różnych typów karnacji.

Na czym polega odmładzanie laserem hybrydowym?

Odmładzanie twarzy laserem hybrydowym wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej po wcześniejszej konsultacji. Specjalista najpierw musi wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, a następnie dobiera odpowiednie parametry urządzenia do potrzeb pacjenta, aby spersonalizować zabieg. Dzięki połączeniu lasera ablacyjnego i nieablacyjnego można zastosować różną głębokość penetracji, szerokość koagulacji i gęstość frakcjonowania. 

Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia oraz rekonwalescencji. Procedura trwa około 45 minut.  Lekarz prowadzi laser po leczonym obszarze, wykonując „strzały” świetlne. Laser Alma Hybrid wywołuje neokolagenezę i regeneruje macierz zewnątrzkomórkową, skracając przy tym maksymalnie czas rekonwalescencji.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu laserem Hybrid Alma?

Dzięki połączeniu kilku technologii laser Hybrid Alma ma szerokie zastosowanie zarówno w zabiegach na twarz, jak i na ciało. Lifting hybrydowy to optymalny wybór dla osób, które poszukują kompleksowej terapii odmładzającej. Podczas procedury można jednocześnie:

  • poprawić strukturę skóry,
  • zredukować głębokie zmarszczki,
  • poprawić napięcie skóry,
  • rozświetlić cerę,
  • osiągnąć wyraźny efekt przeciwstarzeniowy.

Zabieg laserem hybrydowym to również idealny sposób na zmniejszenie widoczności blizn – zarówno tych potrądzikowych, jak i chirurgicznych. Sprawdza się również w redukcji rozstępów. 

Aby osiągnąć pożądane rezultaty, należy kilkukrotnie powtórzyć lifting laserowy. Liczba zabiegów w serii oraz ich częstotliwość ustalane są przez lekarza podczas konsultacji. Widoczne efekty mogą pojawić się już po jednej sesji laserem hybrydowym.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat innowacyjnych metod odmładzania twarzy, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.  

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Author

Comments are closed.

Sitemap