W tytule niniejszego artykułu jest tak naprawdę zaklęta myśl przewodnia, jaką kieruje się niemiecka firma Murrelektronik. Stawia się tam bowiem na bliskie relacje z klientami, swoiste otwarcie na zapotrzebowanie rynku i na tej podstawie tworzy się ofertę sprzedażową – wsparcie automatyzacji dla branży przemysłowej. Jak to wygląda w praktyce?

Innowacyjne podejście do klientów

Kluczem do sukcesu jest właśnie owo „utrzymywanie kontaktu” z rynkiem zapotrzebowania, a więc wypuszczanie czterech serii produktów kontrolnych, stosowanych w magazynowaniu i logistyce, żywności i napojach, produkcji obrabiarek, przemyśle papierniczym, motoryzacyjnym, logistyce lotniskowej i biznesowej formule offshore.

Punktem wyjścia jest innowacyjne podejście do klienta, które objawia się przede wszystkim błyskawicznym reagowaniem na potrzeby rynkowe. Firma Murrelektronik współpracuje czynnie z wieloma podmiotami działającymi w sferze produkcji przemysłowej i na bieżąco monitoruje rozwój technologii wykorzystywanych w automatyzacji maszyn i urządzeń.

Wysoki poziom jakościowych produktów

Główna oś produkcyjna firmy Murrelektronik obejmuje komponenty elektroniczne do szaf sterowniczych oraz interfejsy, zasilacze i inne produkty do przesyłania czy dystrybucji zasilania. Podzespoły te można znaleźć w magazynach i zakładach pakowania oraz obsługi, a także w zastosowaniach wymagających dużych obciążeń (zakłady obróbki metali i drewna lub polimerów).

Murrelektronik produkuje też różnorodne złącza (okrągłe, zaworowe i silnikowe) do zastosowań przemysłowych. W ofercie firmy można znaleźć również wiązki kablowe do napędów liniowych oraz silników krokowych, a także linie zasilające do modułów magistrali polowej, serwonapędów oraz silników AC/DC. Warto tutaj dodać, że wiązki kablowe są formowane z bardzo odpornego materiału PUR, dzięki czemu nadają się do trudnych zastosowań przemysłowych.

Rzeczą wartą podkreślenia jest fakt, iż wszystkie produkty opisywanej marki, przed opuszczeniem zakładów produkcyjnych, są poddawane szczegółowym testom. Mowa tutaj o próbach elektrycznych, wysokonapięciowych, funkcjonalnych i zwarciowych.

Firma Murrelektronik w Polsce

Działający od 1975 roku lider w dziedzinie rozwoju, produkcji i dystrybucji rozwiązań z zakresu automatyki przeznaczonych dla przemysłu, zaistniał również na rynku w Polsce. Stało się to możliwe dzięki otwarciu w 2008 roku oddziału austriackiego jako ośrodka na Europę Środkowo-Wschodnią.

Główna siedziba oddziału polskiego znajduje się w Katowicach. Warto zajrzeć na stronę internetową, gdzie znajduje się formularz kontaktowy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Murrelektronik.

Author

Comments are closed.

Sitemap