Bardzo dużo ludzi zastanawia się, gdzie udać się na narty w Krakowie. Istnieją sprawdzone stoki narciarskie znajdujące się blisko tego miasta. Można postawić na jednodniowy wypad blisko Krakowa.

Narty Kraków – gdzie się wybrać?

Stacja narciarska położona przy ulicy Leśnej w Myślenicach jest bardzo popularna. Mowa tutaj o miejscu położonym bardzo blisko Krakowa. Jest to jedna z częściej wybieranych stacji narciarskich w pobliżu tej miejscowości. Oddalona jest ona zaledwie 40 kilometrów od centrum Krakowa, czyli od 40 do 60 minut jazdy samochodem. Warto zaznaczyć, że stacja położona na górze Chełm dysponuje kolejką krzesełkową oraz paroma trasami narciarskimi.

Warto wiedzieć o tym, że na narty blisko Krakowa można też pojechać do małej miejscowości Podstolice. Okazuje się, że ośrodek narciarski dysponuje trzema wyciągami o długości 80 metrów, 220 metrów, a ponadto 350 metrów. Do tego trzeba doliczyć dość niedługie trasy. Zaletą jest przede wszystkim to, że stacja oddalona jest zaledwie 18 kilometrów od centrum stolicy Małopolski, czyli w granicach 30-40 minut jazdy samochodem z samego centrum.

Narty Kraków – popularne stacje narciarskie

Bardzo chętnie wybierany jest też ośrodek Siepraw SKI. Dysponuje on czterema wyciągami o długości 350, 150 oraz 180 metrów. Do tego trzeba doliczyć taśmę o długości 70 metrów. Mały ośrodek bardzo dobrze nadaje się dla mniej zaawansowanych amatorów białego szaleństwa. Sporą zaletą jest niewielka odległość od Krakowa. Okazuje się, że ośrodek Siepraw SKI znajduje się tylko 27 kilometrów od centrum stolicy Małopolski, czyli w granicach 30-40 minut jazdy.

Jeżeli celem jest wybranie się na narty w pobliżu Krakowa, trzeba przede wszystkim postawić na odpowiedni sprzęt narciarski. W tym mieście znajduje się wiele sklepów narciarskich. Można kupić bądź wypożyczyć świetny sprzęt, dzięki któremu jazda na nartach będzie przyjemna oraz bezpieczna.

Jazda na nartach

Następną propozycją świetnie nadającą się na wyjazd na narty z Krakowa nawet w środku tygodnia jest mały ośrodek Szklana Góra Ski w Harbutowicach oddalonej o około 35 kilometrów ze stolicy Małopolski. Warto wiedzieć, że dojazd zajmie tylko 50 minut.

Szklana Góra Ski raczej nie przypadnie do gustu profesjonalnym narciarzom oraz snowboardzistom, lecz dla początkujących będzie strzałem w dziesiątkę. Okazuje się, że ośrodek dysponuje trasą o długości 950 metrów oraz niewielką trasą dla dzieci o długości 100 metrów. Szklana Góra ski od lat jest chętnie wybierana przez ludzi mieszkających w Krakowie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty Kraków.

Author

Comments are closed.

Sitemap