Metoda żelowa zdobienia paznokci jest coraz popularniejsza. Dzięki niej można uzyskać zadowalające efekty. Warto dowiedzieć się, na czym polega ta metoda zdobienia paznokci.

Metoda żelowa zdobienia paznokci – co warto wiedzieć?

Okazuje się, że paznokcie żelowe można zrobić na dwa sposoby. Do dyspozycji jest metoda na naturalnej płytce bądź żelem na formie. Ta druga opcja tworzona jest przy zastosowaniu specjalnego żelu, który kolejno jest utwardzany w lampie LED lub UV. Co więcej, manicure żelowy daje wiele opcji kolorystycznych, ale także ciekawe wzory, czy modne od pewnego czasu ombre.

Warto zaznaczyć, że paznokcie żelowe to jedna z najpopularniejszych technik zdobienia oraz przedłużania płytki paznokcia. Mowa tutaj o doskonałym rozwiązaniu dla pań ze słabymi, wolno rosnącymi paznokciami. Do wykonania manicure żelowego wymagana jest lampa LED bądź UV, która przy pomocy światła utwardza żel nałożony na płytkę paznokcia. Trzeba wiedzieć o tym, że manicure żelowy pozwala uzyskać paznokcie o naturalnym wyglądzie. Będą subtelne oraz delikatne, co jest celem wielu pań.

Efektywna metoda zdobienia paznokci

Okazuje się, że manicure żelowy bardzo dobrze sprawdza się na krótkich oraz zaniedbanych paznokciach. Przez to, że żele można aplikować nie tylko na własnej płytce paznokcia, ale też na tipsach, paznokcie żelowe to także bardzo dobre rozwiązanie dla kobiet z piękną i zadbaną płytką. Bardzo istotne jest dobranie odpowiedniego produktu. Celem jest to, żeby paznokcie były wytrzymałe i piękne.

W praktycznie każdej drogerii można zakupić produkty niezbędne do wykonania żelowych zdobień paznokci. Najlepiej zakupić je od uznanego producenta, gdyż jakość jest bardzo ważna.

Jak wykonać żelowe zdobienie paznokci?

Po dezynfekcji rąk trzeba zmiękczyć, a w razie potrzeby usunąć skórki wokół płytki paznokcia. Jest to bardzo istotne. Same paznokcie należy skrócić do wymaganej długości. Kolejno w celu uzyskania matowej powierzchni należy je najpierw opiłować bloczkiem kosmetycznym i nadać im właściwego kształtu. Najistotniejszym etapem jest aplikacja żelu, którą trzeba zrobić starannie i z zachowaniem precyzji.

Bardzo ważnym krokiem jest oczyszczenie oraz odtłuszczenie płytki. Należy zachować szczególną ostrożność podczas tego zabiegu. Celem jest to, żeby nie rozlać żelu na skórki wokół paznokcia. Okazuje się, że prawidłowo zaaplikowany żel wymaga utwardzenia światłem w lampie LED przez co najmniej 25 sekund. Wszystkie produkty przeznaczone do żelowej metody zdobienia paznokci dostępne są w wielu sklepach internetowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Author

Comments are closed.

Sitemap