Czy wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że dostępna jest prywatna sieć blockchain? Tyle mówi się o sieci, która jest dostępna jest dla wszystkich, że często pomijana jest ta, która uczestnikom narzuca pewne ograniczenia.

Sieć nie dla wszystkich 

Blockchain development services, które są wspierane m.in. przez 10Clouds sprawiły, że powstała sieć, która nie jest dostępna dla wszystkich. To jedna z najważniejszych cech, jeżeli mówi się o takim blockchain. Jakie jeszcze cechy charakterystyczne można wymienić? Otóż na tej liście znajdują się:

  • sieć dostępna jest do wglądu tylko dla zaproszonych uczestników,
  • dane do sieci mogą zostać dodane tylko i wyłącznie przez zatwierdzonych użytkowników,
  • właścicielem sieci jest pojedynczy podmiot,
  • wszyscy uczestnicy są znani, jeżeli chodzi o dane personalne – nawet, jeżeli w sieci użytkowane są tylko nicki,
  • prędkość transakcji jest bardzo wysoka.

Środowiska upoważnione

Blockchain development services sprawił, że w sieci prywatnej mowa jest o środowiskach upoważnionych. O czym jest dokładnie mowa? Można powiedzieć, że ogólnie o tym, iż trzeba podporządkować się regułom, jakie tam panują. Wśród nich jest chociażby to, że nie każdy będzie miał tą przyjemność, aby dodawać dane do sieci. Czy to dobre, że nie każdy użytkownik może dodawać dane do łańcucha? Tak. W końcu mowa jest tu o sieci prywatnej, która w swoim głównym założeniu, nie ma być dostępna dla wszystkich. Całość opiera się na hierarchicznej strukturze kontroli. Blockchain software development sprawił, że całość nie jest zdecentralizowana, co też warte jest zauważenia.

Propozycja dla firm

Blockchain development company sprawiło, że łańcuchy występujące w tej sieci, doskonałą propozycją dla firm. A to m.in. dlatego, że można tu wykorzystać dane w sieci wewnętrznej, jakie nie wypłyną na zewnątrz. Sieć jest w całości bezpieczna. Śmiało można powiedzieć, że to ten rodzaj sieci, który jest bardziej bezpieczny od blockchaina publicznego. Proof of Work w publicznych łańcuchach, stanowi nie lada zagrożenie. W prywatnych łańcuchach nie trzeba się w ogóle PoW w ogóle przejmować.

Efektywny algorytm

Blockchain application development jest tutaj jak najbardziej możliwe. W prywatnym łańcuchu trzeba zadbać o efektywne algorytmy. Jest to możliwe tylko i wyłącznie, dzięki wyznaczonym walidatorom. Pozwalają one na tworzenie określonych węzłów, które są potrzebne do tego, aby weryfikować transakcje występujące w sieci. 

 

Author

Comments are closed.

Sitemap