Polacy szukający samochodu używanego w dobrym stanie często koncentrują się na rynku zagranicznym. Oczywistym, pierwszym wyborem są dla nich Niemcy. Nierzadko zdarza się, że poszukiwania rozciągają się również na Szwajcarię. Co powinien wiedzieć każdy kierowca pragnący sprowadzić samochód ze Szwajcarii? Sprawdź!

Używany samochód ze Szwajcarii – od czego zacząć?

Marzy Ci się samochód ze Szwajcarii? W takim razie nie czekaj – rozpocznij poszukiwania! Masz dwa wyjścia: skorzystać z usług firm specjalizującą się w sprowadzana aut zza granicy lub samodzielnie szukać aut na zagranicznych stronach. Nieco droższym, ale również szybszym i mniej skomplikowanym rozwiązaniem jest kupno „osobówki” w komisie zajmującym się sprowadzaniem aut z tego kraju. Szukanie pojazdu samodzielnie stwarza większe możliwości w kwestii wyboru, ale jednocześnie jest bardziej czasochłonne i skomplikowane.

Nie kupuj kota w worku

Niestety, kupując auto zza granicy nie możesz sprawdzić jego historii w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Ważne jest, aby sprzedający udostępnił Ci wszystkie dokumenty i potwierdzenia przeprowadzenia badań technicznych. Jeśli masz taką możliwość, sprawdź stan techniczny samochodu z zaufanym mechanikiem.

Formalności

Kupno, przewiezienie i zarejestrowanie auta zza granicy wymaga dopełnienia wielu formalności – rejestracji, uregulowania płat, tłumaczenia dokumentów, kupna krótkoterminowego OC, opłacenia akcyzy. Pamiętaj, że Szwajcaria nie należy do EU, dlatego przy sprowadzaniu pojazdu należy zachować szczególną ostrożność. Koniecznie sprawdź, czy w dowodzie rejestracyjnym znajduje się pieczątka wyrejestrowania auta. Korzystając z komisu, znacząc ograniczasz liczbę wizyt w urzędach.

 

 

Author

Comments are closed.

Sitemap