Bryczesy, czyli specjalne spodnie do jazdy konnej, umożliwiają uzyskanie większej stabilności w siodle. Są to spodnie dedykowane w szczególności dla osób, które mają zamiar na poważnie zająć się tą dyscypliną sportową.

Bryczesy vs. zwykłe spodnie

Tak, jeżeli ktoś bardzo mocno się uprze, to jazdę konną może uprawiać w zwykłych spodniach. Przy czym, jeżeli na jego nogach (w szczególności na wewnętrznej stronie ud) pojawią się otarcia, pretensje może mieć tylko i wyłącznie do siebie. Bryczesy są spodniami, które są tak dopasowane, aby w miejscu gdzie siodło styka się ze skórą człowieka, nie powodowały otarć. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które długi czas spędzają w siodle. Bryczesy są spodniami, które sprawiają, że jazda staje się przyjemniejsza i łatwiejsza. Na rynku można znaleźć spodnie do jazdy konnej dedykowane dla kobiet, mężczyzn, a nawet dla dzieci.

Bryczesy HKM ze specjalnym lejem

Bryczesy HKM posiadają specjalny, wzmocniony lek kolanowy, który na dodatek wykonany jest z silikonu. W dawnych czasach leje były wykonane z materiałów syntetycznych, ale okazały się one zbyt słabe. Takie leje w spodniach do jazdy konnej bardzo często się szybko psuły. Alternatywą dla nich okazały się leje kolanowe wykonane z silikonu – materiału solidniejszego i mocniejszego. Warto również wspomnieć, że jest to taki materiał, który jest bezproblemowy w praniu, więc nikt nie będzie miał problemu z ich oczyszczeniem. Zdecydowana większość użytkowników poleca tego rodzaju bryczesy. 

Author

Comments are closed.

Sitemap