Drewno jest naturalnym materiałem. Przebywanie w jego obecności ma kojący wpływ nawet na nasze samopoczucie. Chociaż czasem tworzywo sztuczne ma więcej zalet od drewna. Czas na to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie – okna drewniane czy plastikowe będą lepszym wyborem?

Okna drewniane czy plastikowe – zbliżone parametry

Osoby, które na co dzień zajmują się branżą okienną doskonale wiedzą, że obydwa rodzaje okien mają bardzo zbliżone parametry. Okna drewniane są jednak takim marzeniem – może dlatego, że plastik kojarzony jest z takim przeżytkiem, ze starymi czasami? Skoro idą nowe czasy, to każdy chciałby mieć coś, co kojarzy się z nimi. Dlatego też decydujemy się na okna drewniane bez żadnego zastanowienia, a to może być błąd. Nie każdy bowiem pamięta o tym, że okna drewniane wymagają nieco więcej zachodu, jeżeli chodzi o późniejszą konserwację – w przeciwieństwie do okien z tworzywa sztucznego. 

Porównanie stolarki okiennej

Czas na to, aby porównać obydwa rodzaje okien w kilku krótkich zdaniach. Okna plastikowe nie wymagają systematycznej konserwacji. Wystarczy je tylko raz na jakiś czas umyć. Z kolei okna drewniane mogą zmienić swój kolor na dowolny, jeżeli tylko znajdzie się odpowiednią farbę. Okna PCV są tańsze. Drewniana stolarka okienna jest odporniejsza i jest w stanie poradzić sobie lepiej z różnego rodzaju odkształceniami przez długi czas – nawet, jeżeli chodzi o wysokie temperatury. Okna drewniane czy plastikowe – tych zalet i wad jest duża ilość, dlatego po kolei trzeba się z nimi zapoznać. 

Author

Comments are closed.

Sitemap