W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane modele armatury, które różnią się między sobą ze względu na funkcjonalność. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej.

Armatura umywalkowa

Podział armatury łazienkowej ze względu na jej funkcjonalność obejmuje między innymi armaturę umywalkową. Tego rodzaju armatura Deante przeznaczona jest do stosowania wraz z umywalkami. W sprzedaży można znaleźć jej dość zróżnicowane rodzaje. Ich podstawowy podział obejmuje zarówno baterie jednouchwytowe, jak i tradycyjne. W przypadku baterii tradycyjnych ma się dostęp do dwóch kurków, z zimną i ciepłą wodą, którymi można w odpowiedni sposób sterować. Natomiast baterie jednouchwytowe mają tak zwany mieszacz zimnej oraz ciepłej wody, który ułatwia ustawienie odpowiedniej temperatury. Podczas wyboru armatury umywalkowej należy również zwrócić szczególną uwagę na jej wielkość. W przypadku większych umywalek zalecane się wyższe baterie z dłuższą wylewką. Natomiast do małych umywalek będą dobrze dopasowane niższe baterie z krótszymi wylewkami.

Armatura bidetowa

Kolejnym rodzajem armatury ze względu na jej funkcjonalność jest armatura bidetowa. Armatura bidetowa jest bardzo podobna do umywalkowej, a oba te elementy wyposażenia niewiele się między sobą różnią. Baterie w bidetach różnią się głównie ustawieniem perlatora, który w tym przypadku można znaleźć na przegubie. Dzięki temu dostosowanie kierunku padania strumienia wody staje się łatwiejsze. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane rodzaje armatury bidetowej oraz umywalkowej. Poszczególne modele różnią się między sobą ze względu na wielkość, kształt, a także kąt nachylenia. Dzięki temu dostosowanie baterii do wybranej umywalki lub bidetu staje się łatwiejsze.

Armatura wannowa i prysznicowa

Bardziej zaawansowana armatura Deante przeznaczona jest do wanien oraz pryszniców. Baterie i wylewki do wanien i pryszniców mogą występować łącznie lub stanowić dwa różne systemy. Podczas ich wyboru warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Wśród nich można przede wszystkim wskazać obecność termostatu, głowicy bezpieczeństwa, a także ogranicznik mocy wody oraz reduktor szumów. Poszczególne modele armatury wannowej oraz prysznicowej różnią się między sobą również ze względu na wygląd, dlatego warto go dostosować do stylu, w jakim zostało zaaranżowane dane wnętrze. Dodatkowe funkcjonalności w armaturze wannowej oraz prysznicowej bez wątpienia sprawią, że codzienne korzystanie z tych systemów stanie się łatwiejsze. Dlatego podczas wyboru poszczególnych modeli powinno się zwrócić uwagę na późniejszy komfort ich użytkowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie armatura deante.

Author

Comments are closed.

Sitemap